فوتون

کشنده فوتون

کشنده فوتون محصولی است که طی چند سال اخیر توسط ایران خودرو دیزل به بازار خودروهای کار و تجاری سنگین کشورمان عرضه شده است. ظاهر زیبا و امکانات مطلوب کشنده فوتون در مقایسه با دیگر رقبای چینی، سبب شده تا برخی رانندگان این خودرو را بنز چینی لقب دهند که البته این لقب بدون مناسبت نیست، چرا که کشنده فوتون براساس همکاری بخش سنگین دایملر و فوتون تحت جوینت ونچر AUMANساخته شده است.

اگر اخبار و مطالب حوزه خودروهای سنگین را پیگیری کرده باشید، حتما متوجه شده‌اید که نسل جدید کشنده فوتون شباهت فوق‌العاده زیادی به بنز اکتروس دارد. به نظر می‌رسد این شباهت نیز در راستای همکاری دایملر و فوتون ایجاد شده و البته در بازاری که از نعمت وجود کشنده‌های معتبر خارجی محروم است، یک نقطه قوت برای این خودرو سنگین چینی محسوب می‌شود.

ایران خودرو دیزل تاکنون کشنده فوتون را در سه تیپ ۴۴۰، ۴۳۰ و ۴۲۰ روانه بازار کرده است اما به نظر می‌رسد نسل جدید این خودرو از نسخه‌ قبلی قوی‌تر باشد، چرا که پیشرانه در نظر گرفته شده برای آن یک موتور ۱۲ لیتری کامینز با قدرت ۴۶۰ اسب بخار و گشتاور ۲۳۰۰ نیوتن‌متر است. استاندارد آلایندگی پیشرانه کشنده فوتون ۴۶۰ نیز یورو ۴ به همراه DPF و SCR اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *