بنز

سیستم ترمز کشنده بنز

با گذشت چندین سال از تولید و عرضه کشنده آکتروس مرسدس بنز، این خودرو همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده و جز پرطرفدارترین کشنده‌های بازار می‌باشد. از اینرو کمپانی مرسدس بنز به منظور حفظ جایگاه خود در بازار خودرو، هر ساله امکانات جدیدی را به محصولات خود اضافه می‌کند.
در سال ۲۰۲۱، کمپانی مرسدس بنز از اضافه کردن آپشنی جدید در کشنده‌های آکتروس خبر داده است و اعلام کرد که برای اولین بار در ژوئن ۲۰۲۱، دو سیستم دستیار راننده شامل دستیار فعال محافظ کناری و دستیار رانندگی فعال به کامیون آکتروس اضافه خواهد شد.
شرکت مرسدس بنز با سرمایه گذاری کلانی که در این زمینه کرده است، انتظار می‌رود که عنوان پیشگام ایمنی خودرو را از آن خود کند.
فناوری جدید شرکت مرسدس بنز را می‌توان در واقع سیستم ترمز خودکار معرفی کرد که در صورت مشاهده مانعی در مسیر خود، به راننده اطلاع می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با سیستم ترمز خودکار، در ادامه با ما همراه باشید.

دستیار محافظ کناری

همانطور که می‌دانید در کامیون‌ها نقاطی هستند که در اصطلاح نقاط کور نامیده می‌شوند و مسبب اصلی بسیاری از حوادث و اتفاق‌ها به شمار می‌روند.
لذا لازم به ذکر است که دستیار محافظ کناری، بدین منظور طراحی شده است و از کاربران آسیب پذیر ترافیک محافظت می‌کند. به طوریکه اطراف خودرو را کنترل می‌کند و در صورت مشاهده عابر پیاده، دوچرخه سوار و موتور سوار به راننده هشدار می‌دهد.
این سیستم در سرعتی معادل ۲۰ کیلومتر بر ساعت فعال می‌شود و در صورت بی توجهی راننده، ترمز خودکار فعال می‌شود و خودرو را به طور کامل متوقف می‌کند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *